Dane kontaktowe

PHU "Dikappa"
42-530 Dąbrowa Górnicza,
ul. Ofiar Katynia 20

tel/fax. 32 2610625,
e-mail: 1001pocztowek@dikappa.pl

Wiadomości

Postcrossing na świecie

Postcrossing na świecie

Do starych pocztówek jeszcze powrócimy ale teraz słów kilka na temat postcrossingu. Jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule pomysłodawcą projektu i założycielem serwisu jest Paulo Magalhaes, mieszkaniec Portugalii. Strona ruszyła 14 lipca 2005 roku.
Czytaj dalej
Początki postcrossingu

Początki postcrossingu

Moda na postcrossing nie jest zjawiskiem nowym. Już ponad 100 lat temu entuzjaści pocztówek wymieniali się kartkami z całego świata. Powstały związki filokartystów, którzy być może dziś chętnie przyłączyliby się do społeczności postcrosserów szerzących idee serwisu na całym świecie.
Czytaj dalej
Jak zmieniały się stare pocztówki

Jak zmieniały się stare pocztówki

Wprowadzenie pod koniec XIX wieku do obiegu pocztowego pocztówek stało się czymś porównywalnym dziś z Internetem. Obecnie emaile w ułamku sekundy przemieszczają się z jednego krańca Ziemi na drugi. Wtedy, czyli ponad 100 lat temu również widokówki zaczęły przemieszczać się ze zwiększoną prędkością. I tak np. pocztówka z Berlina do Istambułu wędrowała 48 godzin...
Czytaj dalej
Pocztówki kiedyś i dziś

Pocztówki kiedyś i dziś

Rozwój cywilizacja niesie za sobą zmiany, które wyznaczają kierunek rozwoju ludzkości. Jedną z nich było powstanie poczty. Początkowo poczta przewoziła tylko listy ale od drugiej połowy XIX wieku do obrotu pocztowego dopuszczono również karty pocztowe. W roku 1900 ogłoszono konkurs na ładne polskie słowo i tak oto powstała pocztówka… którego autorem był Henryk Sienkiewicz….
Czytaj dalej
DIKAPPA © 2020. ALL RIGHTS RESERVED. CREATED BY TOMASZK.