W antykwariacie proponujemy stare widokówki i pocztówki sprzed 1950 roku z kraju i zagranicy. Pocztówki zgrupowane są tematycznie. Znajdziemy wśród nich: gwiazdy kina i muzyki, mapy, mapki, pociągi, tramwaje, sławnych ludzie, sport oraz wiele innych. Wiele z nich przedstawia ciekawe krajobrazy oraz widoki miast pokazujące budynki, ulice oraz ludzi w nich mieszkających.

Bardzo interesującą propozycją antykwariatu są pocztówki świąteczne, okolicznościowe oraz artystyczne projektowane przez znanych grafików. Wszystkie kartki w swych opisach posiadają informacje czy są z obiegu i czy posiadają znaczki. W przypadku cennych informacji zawartych na drugiej stronie pocztówki pokazywany jest również jej skan. Ceny przypisane kartkom biorą pod uwaga ich wiek, stan, rzadkość występowania oraz zapotrzebowanie rynkowe.

Przedwojenne kartki rozpoznać można na pierwszy rzut oka – są nieco mniejsze i drukowane były technikami po wojnie zarzuconymi. Najstarsze kartki sięgające przełomu wieków drukowane metoda światłodruku posiadają bardzo dużą dokładność obrazu jako że matrycą była szklana klisza pokryta warstwa światłoczułą. Również wzornictwo charakterystyczne dla secesji i art deco nadaje kartkom swoistego smaku, który nie pojawia się w latach późniejszych. Zatrzymany na nich urok minionych lat ukazuje sławne aktorki i znanych aktorów z zagranicy, ale też urocze widoki miast i miasteczek, prezentujące dawny wygląd ulic, placów i historycznej już zabudowy. Obrazy ujęte w sepii, niektóre nieco już przyćmione delikatną mgłą historii, utrzymane są w tonach przydymionych brązów, zieleni, szarości. Wśród pocztówek przedwojennych znajdują się egzemplarze w dobrym stanie – zgodnym z przedstawionym na fotografii dołączonej do opisu produktu. Prezentujemy przedmioty bez obiegu oraz z obiegu, niektóre zapisane w języku obcym z umieszczonym jeszcze znaczkiem pocztowym i śladem pieczęci, inne z oderwanym znaczkiem. Przedmioty dostępne w naszej ofercie są już wycenione – zgodnie z faktyczną wartością rynkową, antykwaryczną – a ceny zamieściliśmy przy każdej ofercie sprzedaży produktu.

Wyświetlanie 1–24 z 35678 wyników

Scroll to Top